5 wskazówek, jak zmniejszyć stres przy polowaniu na mieszkania na sprzedaż

Niezależnie od tego, czy oglądasz mieszkania na sprzedaż po raz pierwszy, czy masz już w tej kwestii doświadczenie, tak duży jest po prostu stresujący

Niezależnie od tego, czy oglądasz mieszkania na sprzedaż po raz pierwszy, czy masz już w tej kwestii doświadczenie, tak duży jest po prostu stresujący. To skomplikowany proces obejmujący silne emocje, jak i największa finansowa inwestycja twojego życia. Nawet jeśli wydaje się, że proces przebiega sprawnie, wystarczy mały błąd, aby zniweczyć twoje wysiłki. Twoje finansowanie może w ostatniej chwili okazać się nierealne, inny nabywca może skorzystać z wyższej oferty, inspekcja domu może ujawnić ukryte problemy…

Bez względu na to, jak bardzo się starasz, niektóre aspekty zakupu mieszkania są po prostu poza twoją kontrolą. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym można zminimalizować stres i przejść przez proces z mniejszą liczbą nierówności na drodze.

1. Wiedz, czego chcesz

Agent nieruchomości nie potrafi czytać ci w myślach, a jeśli nie wiesz, czego chcesz, spędzisz dużo czasu oglądając mieszkania na sprzedaż, które po prostu nie pasują do twoich potrzeb. Jeśli masz konkretne wymagania i możesz wskazać choćby niewielki kierunek, agent może pomóc w znalezieniu najlepszego mieszkania dla twojej rodziny.

 

Rzeczy do wzięcia pod uwagę to:

Liczba sypialni i łazienek

Jednopoziomowy lub wielopoziomowy

Typ zewnętrzny (drewno, cegła)

Poziom hałasu w okolicy

Praktyczność planu piętra

Pożądany metraż

Rodzaj mieszkania (blok, kamienica lub lokal w domu)

Odległość od centrum miasta

Odległość do sklepów i dróg ekspresowych

Odległość do pracy

Wiek mieszkania

Wymagana ilość konserwacji

Placówki edukacyjne i inne

Sąsiedztwo

2. Bądź elastyczny

 

Jeśli masz szczegółową listę kontrolną tego, co chcesz w swoim idealnym mieszkaniu, wiedz, że po prostu nie ma czegoś takiego jak idealne mieszkanie – chyba, że masz pieniądze na zaprojektowanie i zbudowanie go od podstaw. Naucz się być elastyczny. Nie idź na kompromis w sprawie głównych wymagań, ale zrozum, że jest mało prawdopodobne, że znajdziesz kopię tego, co sobie wymarzyłeś.

Zdecyduj, co jest najważniejsze dla ciebie i twojej rodziny, i bądź rozsądny ze swoimi wymaganiami.

3. Uzyskaj wstępne zatwierdzenie pożyczki hipotecznej

Finansowanie nieruchomości może prowadzić do ataków paniki. Możesz uważać, że kwalifikacja do kredytu mieszkaniowego nie powinna być zbyt trudna, ale po dokładnym przeglądzie twojej historii kredytowej i dochodów pożyczkodawca może zdecydować inaczej. Zawsze korzystne jest uzyskanie wstępnej zgody na kredyt hipoteczny zanim zaczniesz zwiedzać mieszkania na sprzedaż. Jeśli zakochasz się w nieruchomości tylko po to, by dowiedzieć się, że nie kwalifikujesz się do finansowania, może cię to bardzo przygnębić. Oszczędź sobie bólu i stresu i uporządkuj swoje finanse na samym początku.

4. Posłuchaj swojego agenta nieruchomości

Oczywiście, możesz orientować się w procesie kupowania, ale jeśli nie masz doświadczenia w nieruchomościach, istnieje duże prawdopodobieństwo, że twój agent wie o wiele więcej niż ty. Wybrałeś tę osobę, aby pomóc ci znaleźć mieszkanie, więc rozsądnie jest słuchać porad, które otrzymujesz. Innymi słowy, po podaniu miejsca docelowego, niech twój agent pomoże ci tam dotrzeć.

5. Zaoszczędź trochę gotówki

To jest zdecydowanie jedna z najdroższych transakcji, jakich kiedykolwiek dokonasz, więc upewnij się, że rozumiesz koszt zakupu domu przed podjęciem decyzji. Obracasz dużą sumą pieniędzy i ze względu na koszty zamknięcia i inne wydatki związane z kredytami hipotecznymi, takie jak depozyty pieniężne, inspekcje itd, jeśli zabraknie ci pieniędzy w połowie transakcji, być może będziesz musiał się wycofać.

Podsumowanie

Tak, możesz spodziewać się pewnej dozy stresu przy zakupie mieszkania, ale nie trać z oczu faktu że to ma być ekscytujący czas – nie ma być to czas bezsenności i ataków paniki. Minimalizacja stresu polega na przygotowaniu. Zamiast wskakiwać do mieszkania i kupowania na oślep, nie spiesz się, kształć się i włóż w proces trochę wysiłku. Zamierzasz mieszkać w swoim nowym mieszkaniu przez długi czas, więc przejdź przez ten proces odpowiedzialnie.

Jeśli szukasz niedrogich i nowoczesnych mieszkań poza miastem, być może zainteresuje cię oferta mieszkań w Biedrusku pod Poznaniem. Odwiedź stronę internetową www.mieszkaniawbiedrusku.pl i poznaj szczegóły oferty.