Inwestycja w sztukę. Czy to się opłaca?

Często słyszymy, że inwestycje w sztukę przynoszą pewne i rekordowe zyski. Wówczas zastanawiamy się nad lokatą kapitału w pracach obiecującego artysty lub w kolekcji klasycznych dzieł. Wystarczy kupić obraz/rzeźbę/grafikę, odczekać kilka lat i sprzedać po znacznie wyższej cenie. Niestety dzieła sztuki stanowią specyficzny przykład inwestycji alternatywnych. Z jednej strony możemy nieźle się na nich obłowić, ale z drugiej – wymagają ogromnej wiedzy i nie tolerują ignorancji.

Doradztwo w handlu sztuką

Podmioty takie jak Wealth Solutions pomagają inwestorom przy zakupie i obrocie dóbr luksusowych m.in. dzieł sztuki. Firma oferuje szeroki zakres usług doradczych, towarzysząc nabywcy przy zakupie, tworzeniu prywatnych kolekcji i sprzedaży. Nie musimy zatem martwić się o transport ani formalności, a eksperci pomogą nam również przygotować dzieło do przechowywania. Wealth Solutions ma stały kontakt z galeriami i artystami, ponadto zatrudnia historyków sztuki, dzięki czemu wie co i kiedy kupować. Inwestycje w sztukę są bezpieczne, ale tylko wtedy, gdy mamy pojęcie o artystycznych trendach albo korzystamy z wiedzy i doświadczenia doradców.

Dlaczego warto kupować dzieła sztuki?

Na początku możemy dość nieufanie podchodzić do tak abstrakcyjnych (nomen omen) inwestycji, szczególnie jeśli sami nie interesujemy się malarstwem czy rzeźbą. Jednak inwestowanie w sztukę naprawdę się opłaca – zapewniają eksperci Wealth Solutions. Dlaczego?

  1. Na początek wystarczy niewielki kapitał – od 20 tysięcy złotych.
  2. Możemy liczyć na ogromne zyski sięgające nawet kilkuset procent rocznie.
  3. To doskonała inwestycja długoterminowa – dzieła warto przechowywać minimum 4 lata.
  4. Inwestycje w sztukę są pewne, gdyż wartość dzieł sztuki stale rośnie.
  5. Ceny dzieł sztuki nie poddają się kryzysom gospodarczym.
  6. Prace są unikatowe – jesteśmy posiadaczami jedynego takiego egzemplarza na świecie, co ma pozytywny wpływ na jego wartość.
  7. Możemy uniknąć podatku dochodowego – nie płacą go osoby fizyczne sprzedające dzieło minimum pół roku od zakupu.