Jak wygląda wniosek i akceptacja kredytów pozabankowych?

Omawiając działające w Polsce pozabankowe firmy udzielające pożyczek trzeba wyraźnie stwierdzić, że formalności związane z uzyskaniem pożyczek ograniczyły one do minimum. Składanie wniosku o pożyczkę to dziś żaden problem. Wystarczy kilka minut, aby pracownik wybranego pożyczkodawcy otrzymał naszą prośbę o pożyczkę. Następnych kilka minut to czas potrzebny na weryfikację danych wnioskodawcy i akceptację wniosku. Cała procedura związana ze złożeniem wniosku i przyznaniem pożyczki ogranicza się często do niecałej godziny.

pozyczkaRejestracja

W procesie wnioskowania o pożyczkę pozabankową najdłużej trwa rejestracja w serwisie internetowym parabanku. Jeśli decydujemy się na wzięcie chwilówki trzeba liczyć się z koniecznością wypełnienia formularza rejestracyjnego. Zazwyczaj nie jest on szczególnie skomplikowany, a wpisanie danych zajmuje zaledwie chwilę. Kolejnym krokiem jest przesłanie opłaty rejestracyjnej na konto wskazane przez pożyczkodawcę w celu weryfikacji danych.

Wniosek

Kiedy już mamy konto w serwisie firmy pożyczkowej trzeba wypełnić wniosek o pożyczkę. Warto wiedzieć, że w niektórych firmach wniosek jest połączony z formularzem rejestracyjnym. W innym wypadku przyjdzie nam wypełnić kolejne kilka rubryk. Jeśli tak nie jest wniosek jest osobnym formularzem, który należy wypełnić. Znajdują się w nim najważniejsze informacje dotyczące pożyczki, w tym kwota o jaką wnioskujemy oraz okres spłaty wybrany przez nas. Wartym zaznaczenia jest fakt, że wnioski o pożyczkę mogą występować w różnej formie. W przypadku firm udzielających pożyczek za pośrednictwem wiadomości SMS, po zarejestrowaniu się na stronie wystarczy wysłać SMS o treści wskazanej przez firmę pożyczkową, aby został on potraktowany jak wniosek.

Akceptacja wniosku

Po złożeniu wniosku o pożyczkę należy poczekać na jego akceptację lub odrzucenie. Jeśli wniosek został zaakceptowany na wskazany przez nas w formularzu rejestracyjnym adres e-mail zostanie przesłana informacja o przyznaniu pożyczki, wraz z wszystkimi potrzebnymi danymi. W przypadku pożyczek SMS-owych, informacja o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku przychodzi także za pośrednictwem wiadomości SMS.

Odrzucenie wniosku

Choć pożyczki bez BIK są szeroko dostępne i w powszechnej opinii każdy może je dostać, trzeba zaznaczyć, że zdarzają się również negatywne odpowiedzi na wnioski. Najczęściej przyczyną odmowy pożyczki są błędy w danych podanych w formularzu rejestracyjnym lub wniosku o pożyczkę, niespełnienie wymagań wymienionych w regulaminie firmy, zadłużenie odnotowane na liście dłużników. Jeśli w jednej z firm nasz wniosek zostanie odrzucony nie warto się załamywać. W takim wypadku należy poszukać kolejnego parabanku i tam złożyć wniosek. Bardzo często zdarza się, że osoba, której wniosek o pożyczkę został odrzucony w jednej firmie, otrzymuje ją w innej.