Kredyt konsumpcyjny: na co wydać?

Jest wiele sposobów, na które wydawane są kredyty konsumenckie. Począwszy od zaspokajania własnych zachcianek aż po finansowanie zakupu niezbędnego domowego wyposażenia.

To niezłe narzędzie finansowania zewnętrznego. Pytanie, co można dzięki kredytom konsumenckim kupić?

Przeznaczenie: samochód

Jednym z najpopularniejszych sposobów pożytkowania pieniędzy uzyskanych z banku jest kupno nowego (lub używanego) samochodu. Kredyty konsumenckie udzielane na ten cel oferowane są zarówno przez dealerów sprzedających nowe auta jak i przez komisy proponujące wozy używane. Zwykle finansowanie zapewnia jakiś bank, jednak większość formalności załatwianych jest w momencie dokonywania transakcji.

Dlaczego takie kredyty konsumenckie cieszą się popularnością? Powodów jest wiele. Przede wszystkim kupno samochodu to duży wydatek jednorazowy, na który niewiele osób może sobie pozwolić. Ponadto często takie kredyty pozwalają kupić auto, które będzie pełniło ważną rolę w życiu danej osoby, pozwalając jej na przykład dojeżdżać do pracy (co jest koniecznie w dobie upadku komunikacji publicznej).

Przeznaczenie: telewizor

telewizorWażnym segmentem jest także rynek odbiorników telewizyjnych. Szczególnie w ostatnich latach, gdy zmieniano system transmisji sygnału telewizyjnego z analogowego na cyfrowy. Dla wielu osób koniecznością stało się więc kupno nowego odbiornika, który pozwoliłby im oglądać programy tak, jak do tej pory. Część traktowała zmianę jako pretekst.

Ważne było to, że telewizory bardzo często kupowano właśnie na kredyty konsumenckie. Także dlatego, że wiele osób wolało pozostawić w swoim portfelu gotówkę, a zaciągnąć stosunkowo niewielkie zobowiązanie w banku. Koszt zakupu telewizora zwykle nie przekracza 2-3 tysięcy złotych, a więc taki kredyt jest dość bezpieczny.

Przeznaczenie: pozostały sprzęt hifi

Coraz częściej jednak po zewnętrzne źródła finansowania sięgają osoby, które nie tyle potrzebują danego urządzenia, co po prostu chcą je mieć ze względu na radość, którą im da. Do tej kategorii należy wszelki pozostały sprzęt elektroniczny oferowany w sklepach sieciowych czy wyspecjalizowanych.

pralka

Co należy do tej kategorii? Są w niej urządzenia takie, jak odtwarzacze dvd dzięki którym oglądać można filmy w wysokiej jakości, konsole do gier pozwalające zażywać interaktywnej rozrywki czy wreszcie aparaty fotograficzne i kamery do rejestracji ważnych rodzinnych wydarzeń.

Przeznaczenie: sprzęt agd

Jest także różnego rodzaju sprzęt agd kupowany za pożyczone pieniądze szczególnie przez tych, którzy wprowadzają się do nowego mieszkania. Kredyty konsumenckie są więc wykorzystywane na zakup lodówek i pralek, zmywarek i kuchenek mikrofalowych, ekspresów do kawy i mikserów. Wszystkiego, co potrzebne do codziennego funkcjonowania w nowym mieszkaniu.

Warto dodać, że kredyty konsumenckie finansują często także zakup różnego rodzaju wyposażenia domu, od mebli przez dodatki a na klimatyzatorach skończywszy. Są więc niejako niezbędne do funkcjonowania rodziny na swoim.