Najlepsze pożyczki on-line – gdzie ich szukać?

Na rynku firm pożyczkowych wciąż możesz się natknąć na przykłady nieodpowiedzialnej, a nawet nieuczciwej działalności kredytowej. Dlatego przez zaciągnięciem nawet niewielkiej pożyczki, upewnij się, że firma działa zgodnie z prawem i jest rzetelnym serwisem.

Rejestr rzetelnych firm

W ostatnich miesiącach 2014 roku Związek Firm Pożyczkowych przygotował specjalny spis rzetelnych firm pożyczkowych, które działają na polskim rynku. Z rejestru może skorzystać bezpłatnie każdy konsument, który chce zweryfikować firmę, udzielającą mu pożyczki. Aktualnie (dane na styczeń 2015 r.) w rejestrze znajduje się 100 firm pożyczkowych, co do których klienci mogą mieć 100% pewność.

Podejrzane firmy pożyczkowe

Każda firma pożyczkowa może zgłosić się do rejestru, jednak  nie każda będzie do niego przyjęta. ZFP bardzo dokładnie sprawdza firmy pod kątem uczciwości działania firmy i tego, czy działa zgodnie z prawem. Kiedy ma jakiekolwiek wątpliwości co do jakości obsługi klientów i rzetelności w udzielaniu pożyczek, nie umieszcza takiej firmy w rejestrze. Jednym z powodów odrzucenia firmy, może być niejasna umowa pożyczkowa napisana skomplikowanym językiem. Jeśli firma wymaga od klienta opłaty za podpisanie umowy lub podpisuje tzw. umowę przedwstępną (również płatną), jest dyskwalifikowana z listy.

Firmy pożyczkowe w formie spółek kapitałowych

W spisie znajdują się jedynie te firmy pożyczkowe, które działają w formie spółek kapitałowych. Są to więc duże firmy, które udzielają pożyczek dziesiątkom tysięcy pożyczkobiorców. Wiarygodność firm ocenia się na podstawie tego, jak traktowani są ich klienci, czy umowy są sformułowane czytelnie i czy nie wprowadzają klientów w błąd.

Wonga.pl jako jedna z rzetelnych firm

Jednym z serwisów , który znalazł się w rejestrze ZFP, jest znana na całym świecie firma Wonga.

Założony w Wielkiej Brytanii w 2007 roku , serwis Wonga oferuje swoim klientom krótkoterminowe pożyczki na małe kwoty. W samej Wielkiej Brytanii serwis udzielił już ponad 7 milionów pożyczek, a grono pożyczkobiorców wciąż się powiększa.

Korzystna pożyczka w Wonga na krótki czas

Maksymalny okres kredytowania w serwisie Wonga wynosi 60 dni, a maksymalna wysokość kredytu to 2,5 tys. złotych. Wonga oferuje swoim klientom wydłużony czas spłaty pożyczki, który w innych serwisach pożyczkowych wynosi zaledwie 30 dni. Dłuższy czas na spłatę zmniejsza ryzyko, że w terminie nie będziesz mieć środków na spłatę pożyczki. Przez 60 dni masz czas na zaoszczędzenie potrzebnej kwoty, którą musisz zwrócić.

Krótki czas oczekiwania na przyznanie pożyczki

Serwis Wonga przyznaje pożyczkę w zaledwie 15 minut od złożenia wniosku o pożyczkę. Cały proces składania wniosku odbywa się drogą elektroniczną – klient nie dosyła żadnych dokumentów ani faksów. Decyzja o pożyczce zapada szybko, ponieważ Wonga korzysta ze specjalnie zaprojektowanego algorytmu, który przetwarza ponad 8 tys. danych w bardzo krótkim czasie. Na ich podstawie serwis ocenia, czy może przyznać Ci pożyczkę.

Najlepsza pożyczka on-line dla nowych klientów  

Pożyczka dla nowych klientów serwisu Wonga to wygodny sposób na zdobycie dodatkowych środków finansowych. Pierwsza pożyczka opiewa na maksymalnie 750 zł. Możesz wziąć ją na okres od 1 do 60 dni. Prowizja przy pierwszej pożyczce wynosi jedynie 10 zł netto. Oznacza to, że przy kwocie pożyczki w wysokości 500 zł, całkowita kwota do spłaty wyniesie 510 zł, bez względu na okres kredytowania. Po spłaceniu pierwszej pożyczki, możesz wnioskować o kolejną. Wtedy serwis zdecyduje, czy zwiększy Twój limit pożyczkowy do 2,5 tys. złotych.

Pożyczka w Wonga to jedna z najkorzystniejszych ofert na rynku. Klienci chwalą serwis za szybkie działanie i wygodny proces wnioskowania o pożyczkę. Kiedy potrzebujesz szybkich pieniędzy i nie możesz liczyć na swoich znajomych czy rodzinę, pożyczka krótkoterminowa będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Pożyczysz tylko taką kwotę, jakiej rzeczywiście potrzebujesz i na okres, po jakim na pewno ją spłacisz. A to wszystko za jedyne 10 zł.