Nowoczesne systemy płatności w XXI wieku

Gotówka nie jest już jedyną metodą płatności do dyspozycji. Od lat korzystamy z kart płatniczych, które pozwalają nam na wygodne realizowanie zakupów w różnych zakątkach świata. Co więcej, do płatności wcale nie potrzebujemy dzisiaj już karty. Jakie nowoczesne systemy płatności mamy do wyboru w XXI wieku?

kasaPłacimy na co dzień – za zakupy, rachunki, raty, za kolację w restauracji lub za szybką kawę w kawiarni. Płatności w XXI wieku mają różne oblicza i każdy może znaleźć dla siebie coś interesującego, wygodnego, bezpiecznego, aby swoje płatności realizować bez trudności.

Kartą nie tylko stacjonarnie

Karty płatnicze oraz kredytowe cieszą się obecnie ogromną popularnością i wielu z nas korzysta z nich częściej niż przy płatności gotówką. Kartą możemy płacić stacjonarnie, po wpisaniu PIN-u lub możemy wybrać płatności zbliżeniowe, które obsługiwane są do 50 złotych. Wtedy wystarczy tylko przyłożyć kartę do czytnika, a pieniądze zostaną pobrane automatycznie, bez wpisywania kodu PIN.

Jednak kartą możemy płacić nie tylko stacjonarnie, ale również w internecie. Taką formę płatności honorują zarówno polskie, jak i zagraniczne sklepy internetowe – często jest to jedyna forma płatności przy zakupach on-line poza granicami naszego kraju.

Poza tym kartę możemy podpiąć do systemów płatności internetowych, które także pozwalają na prowadzenie szybkich przelewów. Takie płatności oferuje między innymi Blue Media (bluemedia.pl), pozwalając użytkownikom na korzystanie z komfortowych, natychmiastowych płatności on-line.

Płatności także bez karty

Jak wspomnieliśmy na wstępie, obecnie możemy płacić bezgotówkowo też bez karty. To możliwe za pomocą specjalnych aplikacji mobilnych oraz tokenów, na przykład w formie naklejek, które udostępniane są przez niektóre banki. To atrakcyjny wybór dla tych, którym zależy na oszczędnościach, ponieważ korzystanie z takich metod płatności często jest darmowe.

Jeżeli szukasz dodatkowych informacji o nowoczesnych płatnościach, znajdziesz je na stronie internetowej: bluemedia.pl.