Pożyczka gotówkowa: na co?

Można ją przeznaczyć na cokolwiek. To główna zaleta produktu finansowego takiego, jak pożyczka gotówkowa.

znak zapytaniaW zależności od statusu materialnego, potrzeb i oczekiwań pożyczka gotówkowa może być przeznaczona na bardzo różne cele. Oto przegląd tych, które wydają się być szczególnie popularne. v

Przeznaczenie numer jeden: na wakacje

Jednym z najpopularniejszych celów, na które przeznaczane są kredyty gotówkowe są różnego rodzaju wyjazdy wakacyjne. Ponieważ od jakiegoś czasu Polacy rozsmakowali się w tego typu rozrywkach, ale ich dochody nie zawsze pozwalają na ich sfinansowanie „z marszu” sięgają po zewnętrzne źródła ich finansowania. Pożyczki gotówkowe są jednym z nich.

Z reguły mało kto zastanawia się nad kosztami takiej operacji. Pożyczki gotówkowe są zaciągane, ponieważ jest potrzeba. Dzieci chcą jechać, rodzice pragną wreszcie odsapnąć, naciski pojawiają się z każdej strony. A finansowanie spłacaną przez kolejny rok pożyczką wydaje się być w zasięgu ręki. I w większości przypadków jest.

Przeznaczenie numer dwa: na święta

Nieco inaczej jest wtedy, gdy rzecz dotyczy organizacji świąt. Chodzi zwłaszcza o Boże Narodzenie. W naszej tradycji przyjęło się, że – zastaw się lub postaw się – akurat te święta należy obchodzić z pompą. Niezależnie od statusu materialnego, osobistych preferencji czy przygotowania trzeba zorganizować je w taki sposób, aby nikt nie czuł niedosytu. Nawet za cenę zastawu.

Tym zastawem jest oczywiście pożyczka gotówkowa zaciągana na poczet przyszłych dochodów. Kilkudniowe szaleństwo jest okupione długim okresem spłacania zadłużenia, zaciskania pasa i życia poniżej poziomu. Co więcej, trzeba spłacać nie tylko sam kapitał, ale także bardzo wysokie w przypadku takich kredytów odsetki.

Przeznaczenie numer trzy: na kupno samochodu

Kiedy pożyczki gotówkowe finansują zakup samochodu, można mieć powody do niepokoju. Z kilku względów. Po pierwsze, eksploatacja auta nigdy nie kosztuje tyle, ile się na początku wydaje. Zwykle jest znacznie droższa. Po drugie, jeśli ktoś musi pożyczać, żeby w ogóle auto kupić, to znaczy, że może potem brakować mu nie tylko na paliwo czy ubezpieczenie, ale także na niezbędne naprawy.

samochód

Co oznacza, że mogą pojawić się poważne problemy. Otóż pożyczka gotówkowa służy najczęściej do sfinansowania zakupu samochodu używanego. Takie auta mają do siebie to, że lubią się psuć. A ich naprawa sporo kosztuje. Jeśli ktoś nie ma na sam wóz, nie będzie tym bardziej miał na sfinansowanie remontu.

Przeznaczenie numer pięć: na szkolenia i kursy

Nieco bardziej wyrozumiałym można być w sytuacji, w które pożyczki gotówkowe przeznaczane są na sfinansowanie nauki. Różnego rodzaju kursy i szkolenia pozwalające podnieść kwalifikacje mogą w przyszłości (choć nie muszą) przełożyć się na poprawę położenia finansowego. v

Dzięki ukończeniu takiego kursu i zdobyciu lepiej płatnego zajęcia pożyczka gotówkowa zostanie spłacona a całość skończy się dobrze. Chyba, że coś pójdzie nie tak albo okaże się, że szkolenie było nie takie.