Pożyczki przez internet – dobra idea

To klasyczny układ coś za coś. Szybkie pieniądze, łatwość obsługi i brak weryfikacji wiarygodności kredytowej idą w parze z wysokimi odsetkami. A mimo to pożyczki przez internet to dobra idea.

pożyczka przez internetSą mocno reklamowane, ogólnie dostępne i przyjaźnie pomyślane. Oto pożyczki online.

Od ręki, wiadomo co i jak

Jedną z podstawowych zalet, które charakteryzują pożyczki przez internet jest ich dość jasna konstrukcja. Z reguły strony internetowe firm, które je oferują przygotowywane są przez specjalistów, którzy znają się na funkcjonalności w internecie i wiedzą, co i gdzie umieścić, żeby klient dostał od razu to, czego potrzebuje. Przykład? W przeciwieństwie do banków, firmy udzielające takich pożyczek udostępniają proste, suwakowe kalkulatory pozwalające sprawdzić, jaka będzie rata przy danej kwocie.

Na tym nie koniec. Dzięki umieszczonemu tuż obok formularzowi można niemal od razu wysłać wniosek, a ze względu na prostotę przyjętych założeń (które, co warto dodać, są dla klienta bardzo kosztowne) można dostać szybką odpowiedź. Co w praktyce przekłada się na ogólną dostępność takich produktów finansowych. Pod tym względem pożyczki przez internet są rzeczywiście user-friendly.

Bez analizy zdolności – dla każdego

Dodatkową atrakcją z punktu widzenia wielu osób jest to, że w przypadku pieniędzy pozyskiwanych od firm specjalizujących się w działalności online nie trzeba w zasadzie poddawać się weryfikacji wiarygodności. Wystarczy wypełnić wspomniany wniosek, a pieniądze zostają przelane na wskazane konto. Z tego punktu widzenia pożyczki przez internet dostępne są praktycznie dla każdego.

Na przykład dla kogo? Choćby dla tych, którzy mają problemy ze spłatą wcześniejszych zobowiązań i dlatego raczej nie mogliby liczyć na dodatkowe pieniądze z banku. Albo takich, którzy zarabiają zbyt mało, żeby dostać kredyt w banku (który musi być zgodny z rozmaitymi regulacjami i wyliczeniami).

Małe kwoty na krótki czas

dolar w klawiaturzeWarto dodać, że w odróżnieniu od kredytów udzielanych przez banki, które często opiewają na zawrotne kwoty sięgające setek tysięcy złotych, pożyczki przez internet to instrumenty finansowe, z których mogą korzystać także ci, którzy potrzebują mniejszych kwot pożyczanych na krótszy czas. Słowem, takie osoby, dla których banki nie mają ani czasu ani cierpliwości.

Nie należy przy tym sądzić, że tego rodzaju pożyczki są tańsze niż te bankowe. Przeciwnie,ich oprocentowanie bywa bardzo wysokie. Małe kwoty wcale nie oznaczają niskich opłat – w przypadku tych stałych są one procentowo wręcz większe.

Teraz także dla zadłużonych

Dodatkowym czynnikiem podnoszącym koszty zaciągnięcia pożyczki przez internet jest wspomniany wcześniej brak weryfikacji klienta. Dotyczy to nie tylko jego poziomu zarobków, ale także „preferencji”w spłatach. W praktyce oznacza, że na pieniądze mogą liczyć także ci, którzy nie są przywiązani do terminowego spłacania rat. Aby uchronić się od strat, firmy pożyczkowe pobierają wyższe oprocentowanie. Jak zawsze więc mamy do czynienia z układem coś za coś.