Szybkie przelewy – co warto o nich wiedzieć?

Szybka realizacja przelewu nie zawsze jest możliwa ze względu na ustalone godziny sesji wychodzących. Jeśli odbiorca posiada rachunek bankowy w innej instytucji niż osoba wykonująca przelew mało prawdopodobne jest, że dotrze on w ciągu kilku godzin. Dostępne są jednak rozwiązania, które zapewniają dostarczenie środków na konto odbiorcy w zaledwie kilkanaście minut.

Przelewy natychmiastowe

Express ELIXIR to możliwość natychmiastowej realizacji przelewów między różnymi bankami. Opcja ta wykorzystywana jest przede wszystkim w sytuacjach, w których termin płatności upłynął lub mija w dniu, w którym przelew jest wykonywany. Rozwiązanie to jednak wymaga pokrycia dodatkowych opłat, które mimo swojej niewysokiej ceny (zazwyczaj 5 złotych) przy sumie kilku przelewów rosną do większej kwoty.

Szybkie przelewy to nie tylko natychmiastowe dostarczenie środków na konto

Szybki przelew w Przelewy24.pl to przede wszystkim proste jego wykonanie. Niegdyś konieczne było ręczne wprowadzanie danych, co często kończyło się błędem, a formularz trzeba było wypełniać od nowa. Obecnie wszystkie procesy są zautomatyzowane. Podczas kupowania produktu w sklepie internetowym czy na platformie sprzedażowej następuje przekierowanie na stronę internetową banku, w którym posiada się rachunek. Tam wszystkie dane wczytują się automatycznie, a jedyne, co trzeba zrobić, to potwierdzić przelew SMS-em z jednorazowym kodem, który generowany jest podczas każdej transakcji. Niewątpliwą zaletą, która przyspiesza cały proces jest także łatwy w obsłudze i intuicyjny interfejs, który upraszcza dokonywanie szybkich przelewów, ale również innych transakcji.

Bezpieczeństwo do podstawa

Zarówno banki, jak i strony umożliwiające wykonywanie przelewów posiadają specjalnie opracowane systemy zabezpieczeń, dzięki którym niemożliwe jest pojawienie się ryzyka utraty środków. Zarówno w przypadku szybkich, jak i zwykłych przelewów dane właściciela konta, jak i odbiorcy są chronione. Nie ma więc obaw, że dostęp do nich uzyska ktoś niepowołany.