Umowa pożyczki online – niezbędne dokumenty

Umowa pożyczki online jest najlepszym rozwiązaniem w sytuacji nieprzewidzianych wydatków, których nie udźwignie regularny budżet. Szybkie pieniądze i ograniczone do minimum formalności sprawiają, że pożyczka nie tylko szybko trafia na konto, ale dodatkowo można ją dopasować do własnych potrzeb.

Nieprzewidziane wydatki, np. naprawa samochodu czy atrakcyjna oferta wyjazdu na wczasy, nie muszą oznaczać dotkliwego obciążenia dla domowego budżetu czy odłożenia regularnych opłat na później. Szybka pożyczka przez internet jest rozwiązaniem, które w takich sytuacjach zdecydowanie warto rozważyć.

Pierwsza pożyczka – jak zawrzeć umowę?

Umowa pożyczki online jest całkowicie bezpiecznym rozwiązaniem – udostępniane pożyczkodawcy dane są szyfrowane i nie ma obaw, że dostaną się w niepowołane ręce. Procedura ubiegania się o dodatkowe wsparcie finansowe jest bardzo prosta. Wystarczy wybrać jeden z dostępnych produktów, czyli kwotę i podjąć decyzję czy interesuje nas spłata jednorazowa czy kwota rozłożona na wygodne i nieobciążające domowego budżetu raty.

Wypełnienie wniosku wymaga podania podstawowych danych osobowych (w tym informacji o dochodach) oraz weryfikacji, czyli wykonania przelewu na kwotę 1 grosza. W ten sposób potwierdzony zostanie aktywny rachunek bankowy osoby. Wypełnienie dokumentów i dokonanie przelewu trwa zaledwie kilka minut i wymaga jedynie użycia urządzenia z dostępem do internetu.

Rozpatrzenie wniosku również odbywa się online – nie ma konieczności wychodzenia z domu, podpisywania dokumentów, a przede wszystkim nie trzeba czekać w bankowych kolejkach.

Spłata jednorazowa czy pożyczka ratalna?

Każdy ubiegający się o dodatkowe dofinansowanie, powinien dopasować formę spłaty do możliwości własnego budżetu. Idealnie, jeśli pożyczkodawca daje możliwość rozbicia kwoty na wygodne do spłaty raty. Często jednorazowa spłata należności, nawet przy obecności środków na koncie, pozbawia nas oszczędności, co w przypadku kolejnych niespodziewanych wydatków, może stanowić już poważny problem. Stąd należy wybrać taką ofertę, która da możliwość indywidualnego dopasowania formy spłaty. Mniejsze i rozłożone w czasie raty, przy znajomości własnych miesięcznych dochodów, mogą okazać się gwarancją zachowania płynności finansowej.

Spłata jednorazowa dedykowana jest dla tych, którzy wiedzą, że będą mieli na obrany cel przeznaczone fundusze, ale decyzję zakupową muszą podjąć już teraz.

Pożyczka na start – produkt, który warto przetestować

Wśród dostępnych na rynku ofert warto zdecydować się na tę, która tak naprawdę daje możliwość przetestowania pożyczkodawcy. Najlepszą pożyczką na start jest ta, którą można spłacić bez dodatkowych kosztów – należy oddać tylko otrzymaną kwotę, pod warunkiem jej spłaty w wyznaczonym terminie. Dodatkową zaletą jest możliwość indywidualnego dopasowania daty spłaty – od 5 do 61 dni, co w znacznym stopniu ułatwia zarządzanie domowym budżetem. Zazwyczaj też suma takiej pożyczki mieści się w zakresie od 100 do 1500 zł, co daje pożyczkobiorcy większe możliwości pokrycia przysłowiowych „dziur” w regularnym budżecie, ale też sprawia, że nie trzeba rezygnować z własnych przyjemności!